aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

kişniş ile ilgili hikayeler

Instagram üzerinden • Livanos ailesi, Yunanistan'ın yerel bitkilerinin kullanıldığı Stray Dog Wild Gin 'i piyasaya sürdü. Cin reçetesinde dağ adaçayı, defne yaprağı, biberiye, rezene tohumu, mastika, kakule, kişniş, ardıç, limon ve portakal bulunuyor. Dahası: Satışların bir kısmı, Yunanistan'da sokak hayvanlarına yiyecek, veteriner bakımı ve ev sağlayan Save a Greek Stray 'e bağışlanıyor.

13 Nis 2024

Livanos ailesi; dağ adaçayı, defne yaprağı, biberiye, rezene tohumu, mastika, kakule, kişniş, ardıç, limon ve portakal gibi Yunanistan'ın yerel bitkilerinin kullanıldığı Stray Dog Wild Gin 'i piyasaya sürdüler. Neden önemli? Yunanistan Stray Dog Wild Gin ile uluslarası cin haritasında görünürlük kazandı. Dahası: Satışların bir kısmı, Yunanistan'da sokak hayvanlarına yiyecek, veteriner bakımı ve ev sağlayan Save a Greek Stray 'e bağışlanıyor.

10 Nis 2024

apéroapéro

HİKAYE

Burak Ayaz'la: Bitki gözünü açmak ve toplayıcılık üzerine

Kuzey Ege’nin toprağı boz, rüzgârı sert ve bereketi bol Bozcaada’sında bir keşif gezisi. Toplayıcılık nedir, ne değildir sorusu duyular, hafıza ve çağrışımlar eşliğinde yanıtlanıyor.

Reyhan Ülker

·

14 Eyl 2023

• Ardbeg , Anthology ismini verdiği yeni koleksiyonunu duyurdu. Koleksiyonun ilk viskisi The Harpy's Tale, eski Bourbon ve tatlı Sauternes şarap fıçılarında 13 yıl olgunlaştırılarak hazırlandı. Tadım notlarında sızma zeytinyağı, tatlı briar ağacı, kişniş ve adaçayı dâhil olmak üzere aromatik bitkilerin ön planda olduğu ve belirgin derecede yağlı bir aromaya sahip olduğu belirtiliyor.

26 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

Akşemsettin Mahallesi’nde bir damak rotası

Fatih'in Akşemsettin Mahallesi’nde kurulan Suriye sofraları.

Reyhan Ülker

·

01 Şub 2023

Baharat Yolu’ndan dünya sofralarına: Hayfene Marka hikâyelerine yer verdiğimiz bu bölümümüzde, Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferinin ardından 1517’de Osmanlı idaresine geçen bir şehirde, Taif’te başlayan beş asırlık, beş kuşaklık, kendi kendini anlatan bir hikâyeye uzanıyoruz bugün. Baharat Yolu, Mısır Çarşısı: 300 yıl önce Mısır, Malatya ve İstanbul arasında baharat ve gıda ticareti yapan, 1886 yılında Malatya’da aktar dükkanı açan bir ailenin yüzünü geleceğe d...Devamını Oku

10 Mar 2021